Arena mody. 5. zasad modowych, z których nie powinniście korzystać

Ecem Doğan | Ads Disclosure | 18/04/2019 07:50
Günümüzde Uyulmaması Gereken 5 Moda Kuralı

Arena mody dziś a wczoraj. Twój styl jest skutecznym sposobem swobodnego wyrażania swojej osobowości. Chciałabym, żeby każdy z was o tym wiedział. Dlatego ten post będzie poświęcony zasadom, które towarzyszą arenie mody od dawna, a które niekoniecznie sprawdzają się w naszych czasach. Świat się zmienia, moda i jej zasady muszą również. Jeśli nie chcesz dobierać torebki do butów, jak twoja babcia i swobodnie mieszasz różne style, to znaczy, że idziesz z duchem czasu!

"Moda przemija styl pozostaje" - Coco ChaneI

Jakie zasady są dziś skazane na zapomnienie w szerokim pojęciu areny modowej? Po co w ogóle trzymać się zasad i czy posiadanie własnego stylu kasuje od razu osiągnięcia naszych babek?

1. Dopasowanie torby do obuwia

W czasach moich mam i cioć to było regułą, do dziś słyszę opowieści - wtedy to były czasy, kupowało się buty, to i torebka na ramię musiała być nowa, a czasami nawet rękawiczki, śmieszne. Moja mama nawet dzisiaj szuka torebki "pod buty". Tym bardziej cieszę się, że tę zasadę możemy włożyć między książki.

Günümüzde Uyulmaması Gereken 5 Moda Kuralı

2. Nie zakładaj skarpetek do sandałów

Ile razy to słyszałam! Nawet nie jestem w stanie zliczyć. Do dziś, gdy moja babcia widzi mnie w sandałach i skarpetkach dodaje swój komentarz, ja się jednak nie przejmuję. Ta zasada zdecydowanie nie powinna być w jakikolwiek sposób brana dziś pod uwagę. Czasy są inne, wszystko się wymieszało na arenie mody i naprawdę uważam, że świetną zasadą jest to, że można wszystko mieszać. Więc za Rihanną, Alexą Chung i Aimee Song ja również ubieram skarpetki do wysokich obcasów i do sandałów.

3. Ówczesna arena mody zabraniała mieszać brązu i czerni - jak jest dzisiaj?

No tak, podobno czerń i brąz "gryzą się razem". To było dość spore faux pas ubrać właśnie takie zestawienie kolorów na chociażby oficjalną imprezę. Ale było się wytykanym palcami, gdy wyszło się na zwykły spacer po mieście. Obecnie czerń i brąz to najczęściej używane zestawienie. Ja nie wyobrażam sobie nie połączyć brązowej torby z czarnymi jeansami. Albo brązowych zamszowych botków z czarną ramoneską. To nie jest jednorazowy trend, to się po prostu zmieniło.

4. Nie noś się na biało, szczególnie zimą.

Starsze pokolenia naprawdę miały nie lada wyzwania dotyczące mody. Gdy tak spojrzeć wstecz, na arenie mody tamtych czasów non stop czyhały na nasze babcie i mamy nowe zasady, nie całkiem zrozumiałe dzisiaj. Zasada nienoszenia się na biało zimą jest najbardziej przeze mnie znienawidzona. Zapomnijcie babcie o białych płaszczach lub jeansach Levi's w kolorze białym, bo może się pobrudzą ... Na szczęście dziś widzę ten kolor nawet w największe mrozy! Białe jeansy to must have, a w połączeniu z białym swetrem, to jest klasa!

Dit bericht bekijken op Instagram

Headed to Vancouver for the first time!!! ????

Een bericht gedeeld door Aimee Song (@songofstyle) op

5. Nie mieszaj wzorów

To widać szczególnie na starych zdjęciach, brakuje w nich wzorków i kolorów, mieszaniny kwiatków z kropkami i kratki z paskami. Dziś z moich obserwacji wynika, że ciągle mamy z tym problem. Mieszanie dwóch różnych wzorów nawet dziś wydaje się być ostatnim aktem do katastrofy. Tymczasem moda jest inna lampart i zebra wcale się nie gryzą. Mieszanina wzorów jest zdrowa i pokazuje, że masz pomysł na siebie. Wzorzysta kurtka i sukienka w kwiaty tylko pomogą ci wyglądać stylowo.

Arena mody będzie się zmieniać, ale przeciez zmieniamy się my. Warto wykorzystać nasze czasy i eksponować swój styl nie martwiąc się o zasady, jakich musiały przestrzegać nasze mamy. Korzystajmy z tego!

xoxo, EcemEcem Doğan
Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ